Trening Medyczny

To forma treningu specjalistycznego. Prowadzony jest przez wyszkolonego trenera, który posiada wiedzę nie tylko z zakresu sportu ale także rehabilitacji. Dzięki temu jest to treningiem bezpiecznym. Wskazaniem do Treningu Medycznego są przede wszystkim urazy i schorzenia układu ruchu.

 

 

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci i niemowląt m.in.: wzmożone napięcie mięśniowe,wiotkość mięśni, kręcze, asymetria, opóźnienia psychoruchowe, dysplazja stawu biodrowego, skolioza- scheuermann, ćwiczenia korekcyjne wad postawy, koślawość stóp, szpotawość stóp

 

Suche igłowanie

To nowatorski zabieg polegający na terapii mięśniowo-powięziowych punktów spustowych za pomocą igieł  akupunkturowych.  Igłoterapia w leczeniu schorzeń:  bóle barku, łokieć golfisty, łokieć tenisisty, lumbago, rwa  kulszowa, bóle kolana, bóle związane ze stanami zwyrodnieniowymi, bóle ścięgna Achillesa

Terapia Tecar – Najnowsza technologia do leczenia urazów i regeneracji tkanek

Terapia TECAR WINBACK jest na opatentowanej i bezpiecznej technologii, która w parze z terapią manualną pozwala osiągnąć potrójny efekt w czasie rehabilitacji tkanek. Uznana na całym świecie dzięki swoim właściwościom terapeutycznym przez tysiące pacjentów i sportowców na wysokim poziomie.

więcej

Terapia manualna

Praktyczna część medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z pacjentem wywiad lekarski oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu. Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych.

więcej

 

Kinesjotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze.

Jak działa kinesiotaping ?

  • zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni
  • suwa zastoje i obrzęki limfatyczne
  • wspomaga pracę mięśni
  • koryguje niewłaściwą pozycje stawu