TECAR TERAPIA – Najnowsza technologia do leczenia urazów i regeneracji tkanek

Terapia TECAR WINBACK jest na opatentowanej i bezpiecznej technologii, która w parze z terapią manualną pozwala osiągnąć potrójny efekt w czasie rehabilitacji tkanek. Uznana na całym świecie dzięki swoim właściwościom terapeutycznym przez tysiące pacjentów i sportowców na wysokim poziomie, energia WINBACK stała się referencją poprzez ponad 500 ośrodków na całym świecie.

Energia WINBACK to prąd o Wysokiej Częstotliwości wahający się między 300 KHz a 1 MHz. Odmienność Tecara, w porównaniu z wykorzystywanymi dotychczas podobnymi urządzeniami, opiera się na działaniu fali radiowej o unikalnej częstotliwości w zakresie 300kHz-1mHz. Jest to częstotliwość znacznie niższa niż w przypadku diatermii krótkofalowej pracującej w parametrach 27,1 MHz, ale wyższa niż próg pobudliwości skurczowej mięśnia. Przyspiesza „naturalną regenerację” tkanek biologicznych. Jej niska intensywność sprawia, że jest całkowicie nieinwazyjna i w 100% naturalna dla organizmu ludzkiego. Jest skuteczną metodą w leczeniu urazów mięśni i stawów. Technika dosłownie idzie w parze z doświadczeniem z fizjoterapeutą i wzmacnia możliwości.

PRZYSZPIESZANIE GOJENIA

Fala radiowa wywołuje przepływ jonów wraz z nadmiernie szybkimi drganiami elektrycznymi w środowisku komórkowym. Drgania te prowadzą do nieszczelności błony komórkowej. To z kolei prowadzi do wymian wewnątrz- i międzykomórkowych, w tym do szybszego gojenia się tkanek.

ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY

Hamuje wiadomość o bólu na czas przekraczający 48 godzin. Zjawisko to tłumaczą drgania energii, które zakłócają klasyczny przekaz sygnału bólu (hiperpolaryzację, depolaryzację). Impuls nerwowy zostaje zatrzymany, czego korzyści są natychmiast odczuwane przez pacjenta.

PRZYSPIESZANIE DRENAŻU

Zwiększając intensywność energii Winback, naturalna odporność tkanek biologicznych zamienia energię w ciepło (diatermia), które uruchamia przepływy krążeniowe (naczyniowe i limfatyczne) w celu termoregulacji wybranej części ciała. Zwiększenie zlokalizowanego ciepła ulepsza unaczynienie słabo nawadnianych obszarów (zwłóknienia, przykurcze) uwalniając w ten sposób ruch.

WSKAZANIA

  • Chirurgia urazowa. Urazy układu mięśniowo-szkieletowego (przykurcze, drobne urazy i naciągnięcia, urazy mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięcia, skręcenia, zapalenie błony maziowej, zapalenie kaletki, blizny).
  • Reumatologia. Leczenie bolesnych schorzeń stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów).
  • Ból. Procesy zapalne, które powodują bóle kręgosłupa i kończyn
  • Flebologia. Głęboki drenaż limfatyczny, zaburzenia krążenia.
  • Sport. Rekuperacja, przygotowanie przed wysiłkiem

PRZECIWSKAZANIA

  • Gorączka
  • Rozrusznik serca Lub inne implanty elektroniczne
  • Ciąża
  • Otwarte rany i świeże oparzenia
  • Zakrzepowe zapalenie żył